OTL Wolrd Travel Seyahat Acentesi Belge No:14122

Kırklareli Coğrafi İşaretler

Otelegidelim - Coğrafi İşaretler - Kırklareli

Babaeski Sarımsağı

Babaeski Sarımsağı, Kırklareli’nin özgün ürünü. Benzersiz aroması ve sağlık faydalarıyla biliniyor. Coğrafi işaretli lezzetleri keşfedin.

Otelegidelim - Coğrafi İşaretler - Kırklareli

Kırklareli Beyaz Peyniri

Kırklareli Beyaz Peyniri, köklü geçmişi ve coğrafi özellikleriyle öne çıkar. Geleneksel üretim ve eşsiz lezzeti ile Kırklareli’nin lezzet hazinesini deneyimleyin.

Otelegidelim - Coğrafi İşaretler - Kırklareli

Kırklareli Eski Kaşar Peyniri

Kırklareli Eski Kaşar Peyniri, yerel sütler ve doğal şirden mayasıyla özenle üretilir. Eşsiz lezzeti ve çeşitlilik sunan süt karışımlarıyla Kırklareli’nin peynir mirasını keşfedin.

Otelegidelim - Coğrafi İşaretler - Kırklareli

Kırklareli Hardaliyesi

Kırklareli Hardaliyesi, üzüm suyu ve hardal ile hazırlanan geleneksel içecektir. Cabarnet, Merlot gibi üzümlerle özel tat ve koku sunar.

Otelegidelim - Coğrafi İşaretler - Kırklareli

Kırklareli Kıvırcık Kuzu Eti

Kırklareli Kıvırcık Kuzu Eti, 3-6 aylık Kıvırcık kuzulardan elde edilir. Coğrafi sınırın doğal kaynaklarından beslenir, özgün tat ve özellikler kazanır.

Delice Doğal Kaynak Tuzu; Delice ilçesi yer altı sularının yeryüzüne çıktıktan sonra Çoğul Tuzlasına 500 m mesafede bulunan havuzlarda güneş altında bekletilip doğal ortamda ve rafine edilmeden kristalize olan doğal kaynak tuzudur. Üretiminde hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. 100 yılı aşkın süredir üretilen Delice Doğal Kaynak Tuzu; salamura tuz, sofrada öğütme tuzu (değirmen tuz) ve öğütülmüş sofralık (ince) tuz olmak üzere 3 çeşit olup; beyaz, kokusuz, kübik ve yumuşak yapıdadır.

Kırklareli Meşe Balı

Kırklareli Meşe Balı, yoğun antioksidan içeriğiyle öne çıkan viskoz ve doğal rengiyle tanınan özel bir salgı balıdır.

Menü